• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/partikumasalim/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905357186113
  • https://twitter.com/cahilchela1
  • https://www.youtube.com/channel/UCjhKeMslNpyyBrGg8Wg9nyg

kumaş alınır | 0537 875 61 44 | kumaş alım satımı

Parti kumaş | 05378756144| parti kumaşçılar

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret207036
Linkler

Modal Kumaş Nedir ve Modal Giysiler Nasıl Yıkarsınız? | 0537 875 61 44 | Kumaş | Parti Kumaş Alan | Stok Kumaş | Parça Kumaş

Modal Kumaş Nedir ve Modal Giysiler Nasıl Yıkarsınız?


Modal Kumaş,  Modal Kumaş Nedir ve Modal Giysiler Nasıl Yıkarsınız?

Modal kumaş alınır, modal kumaş alım satımı, parti kumaş alanlar - Yağmur tekstil, modal kumaş alanlar.. 

Pamuk ve polyester içeren giyim endüstrisi de çeşitli başka malzemelerle doldurulur. Bu malzemelerden, giderek daha popüler hale gelenlerden biri. Peki modal nedir? Modal , kayın ağacının liflerinden yapılan bir rayon kumaş türüdür. Suni ipek nedir? Rayon, herhangi bir ağaçtan odun hamuru yapılmış bir kumaştır, oysa modal kayın ağacı kullanılarak özel olarak oluşturulmuştur. Ağaçlardan elde edilen odun hamuru elyaflarından yaratılsa da, modal, ağaçtan odun hamuru, çok sayıda kimyasal madde kullanılarak yoğun bir şekilde işlendiği için tamamen doğal bir lif olarak kabul edilmez.

 Modal Kumaş Nedir ve Modal Giysiler Nasıl Yıkarsınız? | Kumaş | Parti Kumaş Alan | Stok Kumaş | Parça Kumaş


Genellikle modal kumaş pamuk, spandeks ve diğer liflerle harmanlanır, çünkü çok yumuşaktır, kırışıklara karşı dayanıklıdır, çok pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve iyi örtülür. Modal emicidir ancak nefes alabilir ve boyayı kolayca canlı renklerle sonuçlanan şekilde tutar. Ek olarak, yıkandığında boya kanaması olmaz, bu yüzden bu ilave bir avantaj ve endişelenecek bir şey daha olmaz! Büzülme anlamında modal, büzülmeye karşı pamuktan daha az dirençlidir, bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir şeydir. modal kumaş satışı,modal kumaş satan,modal kumaş alan,parça modal kumaş, Modal kumaş  giyimde ve günlük ev eşyalarında kullanılan popüler bir kumaştır.

Modal, bir çeşit suni ipek olan yarı sentetik bir selüloz lifidir. Modal kumaş, ağaçlardan sulandırılmış selülozun eğrilmesi ile yapılır. Selülozdan çok daha sık kayın ağaçlarından elde edilir. Bazen bu kumaş kendi başına kullanılır ve başka zamanlarda spandex ve pamuk gibi başka elyaflarla birleştirilir. Modal özellikleri. Modal kumaş örgü veya dokuma kumaş olabilir. Çok yumuşaktır, iyi örtülür, kırışmaya dirençli ve pürüzsüz parlak bir yüzeye sahiptir. Lifler genellikle ipeksi nitelikleri nedeniyle pamuk, spandeks , yün ve diğer liflerle harmanlanır. Modal hem emici, hem de hava geçirgen ya da nefes alabildiğinden, dokunulduğunda soğuktur. Lifler boyayı kolayca alır ve tutar, derin, parlak renkler elde edilir ve temizlik sırasında boya kanaması oluşturmaz. Modal, pamuğa büzülmeye karşı% 50 daha az dirençlidir ve daha uzun liflerin dayanımı ve yüzeydeki daha düşük sürtünme sonucu daha az eğilimindedir. Bazı rayon kumaşlardan farklı olarak, modal, elyafların mukavemetinden dolayı yıkandığında şekli bozulmaz. Modal, Amerika Birleşik Devletleri’nde popülaritesini arttırmakta ve aktif giysiler, iç çamaşırları, gömlekler, havlular, yatak örtüleri ve bornozlarda bulunabilir. Maddeler, yüzde 100 saf moddan veya modal elyaf ve pamuk veya spandeks gibi diğer elyafların harmanlanması ile yapılan kumaşlardan yapılabilir. Modal için en sık kullanılan giysi ve ev eşyalarının listesi: İç çamaşırı. Pijama. Havlu. Bornoz. Çarşaf. Modal Giysiler Nasıl Yıkanır? Son yıllarda modal o kadar popüler hale gelmiştir ki, modal kumaştan yapılmış birkaç giysi veya keten parçanız olması çok muhtemeldir. Kumaş olabileceği konusunda sınır yoktur. Kontrol etmeniz gereken ilk şey, söz konusu giysi parçasının veya çamaşırın yüzde yüz modal kumaştan yapılmış olup olmadığıdır. Yüzde yüz modal ise, pamuğu tam olarak yıkadığınız gibi yıkamalısınız. Herhangi bir giysi parçasını yıkamadan önce daima etiketleri okumayı unutmayın. Kalıcı kumaş normal olarak herhangi bir su sıcaklığında yıkanabilir. Ancak asla klorlu ağartıcı kullanmayın, çünkü kumaşınızı renklendirir, ancak elyafları zayıflatır. Başa çıkmanız gereken sert lekeler varsa, seyreltik çözeltiler kullanmanız gerekir, ancak çok sık yapmayın yoksa kumaşı mahvedersiniz.

Modal Kumaş Modal kumaştan lekeleri temizlemek için klor ağartıcısına en iyi alternatif oksijen bazlı ağartıcıdır. Ancak her zaman paket üzerindeki yönergeleri izleyin ve azami özen gösterin. İnatçı lekelerin üstesinden gelmek için, söz konusu giysinin gece boyunca veya en az iki tam saat boyunca su ve toz halinde oksijenli beyazlatıcı karışımı içinde ıslanmasına izin vermeniz gerekecektir. Bir kurutucu kullanıyorsanız, düşük ila orta-yüksek bir sıcaklığa ayarladığınızdan emin olun. Kıyafetleri, buruşmalarını önlemek için hala hafif nemliyken çıkarın. Normalde yalnızca dokuma modal kumaşları ütülemeniz gerekir (ipek modal ve yün modal). Bunları mahvetmemek için büyük özen gösterin ve etiketteki talimatları izleyin.

Modal Giysiler nasıl ütülenir? Bazı modal giysiler, nasıl dokuma ve imal edildiklerine bağlı olarak, yıkandığında aşırı derecede kırışabilir ve ütü gerektirebilir. Orta derecede sıcak demir kullanın ve kumaş üzerinde parlaklık oluşmasını önlemek için daima kumaşın yanlış tarafını ütüleyin. Ekstra koruma için ütü ile modal kumaş arasında bir ütü bezi kullanın. Ütü yaparken son derece yüksek sıcaklıklar selülozik veya bitki liflerini yakabilir. Kavurucu veya sararma lifleri yakmaya başlarken oluşur. Hafif kavurucuları temizleyebilirsiniz ancak yanmış kalıcı lifler canlanamaz.

MODAL ÇORAP NEDİR
MODAL KUMAŞ ALAN
MODAL KUMAŞ HAMMADDESİ
MODAL KUMAŞ İÇ GİYİM
MODAL KUMAŞ NASIL YIKANIR 
MODAL KUMAŞ KIRIŞIR MI
MODAL KUMAŞ SAĞLIKLI MI
MODAL KUMAŞ SATAN
MODAL KUMAŞ SATIŞI
MODAL KUMAŞ SICAK TUTAR MI
MODAL KUMAŞ TERLETİR Mİ
PARÇA MODAL KUMAŞ
PARTİ MODAL KUMAŞ